Stres jest wszechobecny w naszym życiu, obcujemy z nim na porządku dziennym w szkole, w pracy, w sklepie – wszędzie. Świadomi lub nie, musimy rozgraniczyć, że istnieje jego podział na pozytywny i negatywny.

Stres pozytywny to taki, który nas motywuje, napędza do działania i sprawia, że pojawiają się motyle w brzuchu. Negatywny zaś na wstępnym etapie prowadzi do przygnębienia, rozdrażnienia, spadku energii, następnie przy procesie pogłębiania wskazanego stanu zaczynają pojawiać się dolegliwości w postaci bólów mięśniowo-szkieletowych. W konsekwencji długotrwały stan melancholii potrafi doprowadzić do wielu chorób na różnych płaszczyznach.


Czytaj więcej...

Mamy odpowiedź‼️
Zmiany w przepisach w sprawie Szkoleń BHP:

 

SZKOLENIA WSTĘPNE:
➡️ instruktaż ogólny z możliwością przeprowadzenia za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej

➡️ instruktaż stanowiskowy i jego przeprowadzenie dopuszczalny za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, z wyjątkiem:

  1. pracownika zatrudnianego na stanowisku robotniczym
  2. pracownika zatrudnionego na stanowisku, na którym występuje narażenie na działanie czynników niebezpiecznych;

SZKOLENIA OKRESOWE:
➡️ termin wydłuża się do 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

 

Czytaj więcej...

Praca zdalna home office, a ergonomia

Pierwszym tematem zamieszczonym na blogu rozpoczniemy od powszechnie rozchwytywanego tematu pracy zdalnej w trybie home office i przygotowania wygodnego miejsca do pracy online.

Wielu z Was pyta: jak przygotować się do pracy zdalnej z domowego zacisza? Jak stworzyć idealne miejsce do pracy z komputerem w stosunku do panujących warunków mieszkaniowych?

Oto jest pytanie! 

Czytaj więcej...