Stres jest wszechobecny w naszym życiu, obcujemy z nim na porządku dziennym w szkole, w pracy, w sklepie – wszędzie. Świadomi lub nie, musimy rozgraniczyć, że istnieje jego podział na pozytywny i negatywny.

Stres pozytywny to taki, który nas motywuje, napędza do działania i sprawia, że pojawiają się motyle w brzuchu. Negatywny zaś na wstępnym etapie prowadzi do przygnębienia, rozdrażnienia, spadku energii, następnie przy procesie pogłębiania wskazanego stanu zaczynają pojawiać się dolegliwości w postaci bólów mięśniowo-szkieletowych. W konsekwencji długotrwały stan melancholii potrafi doprowadzić do wielu chorób na różnych płaszczyznach.


,,Środowisko lekarskie od niedawna zaczyna doceniać niebezpieczeństwo chorób spowodowanych stresem.”


Jednak aby nie doprowadzić do takiego stanu, należy zadbać o nasz komfort psychiczny już dziś! Istnieje wiele prostych rozwiązań, dzięki którym z łatwością obniżysz swój poziom kortyzolu w organizmie i uwolnisz się od jego negatywnych skutków.


,,Wszelkie świadome troski, niepokoje, strach i przygnębienie zaburzają funkcjonowanie serca, płuc, żołądka i jelit. Tego rodzaju negatywne nawyki myślowe i wyobrażenia zakłócają bowiem harmonijne funkcjonowanie podświadomości. (…)

Gdy czujesz się zaniepokojony i wzburzony, odpręż się, rozluźnij, opanuj rozbiegane myśli. Przemów do podświadomości, powiedz jej, żeby zarządziła spokój, harmonię i wprowadziła porządek boży. Poczujesz wtedy, że wszystkie funkcje organizmu wracają do normy.’’


W trakcie szkoleń BHP również omawiamy temat stresu i jego negatywnych skutków jak i podczas dedykowanych zajęć z radzenia sobie ze stresem, gdzie dzielimy się z uczestnikami naszymi rozwiązaniami. Chcesz poznać rozwiązania?

Napisz do nas ✍️ - prześlij zapytanie -> tutaj


Pamiętaj, że do podświadomości należy przemawiać z przekonaniem i autorytarnie, a ona w odpowiedzi wykona twoje polecenia.’’


Cytaty Joseph Murphy

Potęga Podświadomości