Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w szkoleniach dotyczących umiejętności skutecznego funkcjonowania w sytuacjach stresowych.

Stres jest integralną częścią życia. Nie da się go w zupełności pozbyć, ale można sprawić by działał na naszą korzyść. Podczas szkolenia nauczysz się rozpoznawać poszczególne rodzaje stresu, co pozwoli Ci lepiej sobie z nim radzić. Stress utrzymywany na optymalnym poziomie może stać się Twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Aby to osiągnąć poznasz techniki zmniejszania zbyt wysokiego poziomu stresu. Nauczysz się także rozumieć z którymi emocjami sprzymierza się Twój stres i o czym cię informuje, a także jak z nim współpracować.

Warsztat antystresowy kierowany do dzieci w wieku szkolnym nauczy Twoje dziecko jak radzić sobie ze stresem. Jest prowadzony przez dwójkę doświadczonych psychologów. Warsztat obejmuje rozpoznawanie trudnych emocji takich jak strach, wstyd, złość czy smutek. W prosty sposób uczymy dzieci radzenia sobie z tymi emocjami Program warsztatu obejmuje także techniki relaksacyjne oparte na pracy z oddechem i napięciem – rozluźnieniem mięśniowym oraz kontrolowanie nadmiernej złości.

Wysoki poziom stresu u nastolatków jest bardzo często związany z nierealistyczną oceną siebie, innych osób jak i postrzeganych oczekiwań. Zadaniem warsztatu jest urealnienie postrzegania siebie oraz środowiska zewnętrznego. Innymi słowy jest to radzenie sobie z kompleksami. W trakcie szkolenia uczymy także radzenia sobie z trudnymi emocjami poprzez rozumienie ich przyczyn i poznawanie technik pozwalających na zmniejszanie związanego ze stresem napięcia.


 
Jarosław Jakubowski jest psychologiem, psychoterapeutą, w swojej pracy zajmuje się psychoterapią par, rodzin oraz terapią indywidualną. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychologicznych, dotyczących radzenie sobie ze stresem, zwiększania kontaktu z własnymi emocjami, nastawionymi na lepsze rozumienie siebie i innych ludzi. Prowadzi również szkolenia dla rodziców zastępczych oraz warsztaty profilaktyczne dla młodzieży. Jest również magistrem filozofii.