Szkolenie "Zbędny stres. Jak poradzić sobie z chaosem zmian i dezinformacji w dobie wirusa."

Czego możesz się spodziewać?
Nie dowiesz się tylko co to jest stres, ale przede wszystkim:

1. Jak poradzić sobie z chaosem informacyjnym? – Przedstawimy 3 gotowe rozwiązania

Nadmiar informacji i faktów sprawia, że możemy czuć się przytłoczeni, a wręcz zniechęceni, zmęczeni i zagubieni. Przez to podejmowanie decyzji staje się trudniejsze. Im większy wybór, tym paradoksalnie trudniej o podjęcie decyzji. Należy zatem wypracować odpowiedni system, aby nauczyć się żyć w komunikacyjnym bałaganie i osiągnąć stan równowagi oraz poczucia kontroli.
Ograniczenie źródeł informacji z pewnością jest takim sposobem. Zdecyduj, co jest dla Ciebie najistotniejsze, najważniejsze i skup się na jednym, wiarygodnym źródle.


2. Wszystko na wczoraj, presja czasu? – Poznasz 3 przykładowe techniki zarządzania sobą w czasie

Daj sobie czas, przemyśl na spokojnie. Nabierz innego spojrzenia na sytuację. Wbrew pozorom „czas to nie pieniądz!” - to coś o wiele bardziej wartościowego. Czasu nie cofniemy, każda chwila jest niepowtarzalna.
Jedną z technik efektywnego zarządzania czasem jest „zasada 2 minut”. Jeśli dana czynność zajmie Ci do 2 minut – to zrób ją! Przykładem może być tutaj wysłanie krótkiej wiadomości mailowej – która zajmie do 2 minut. Wyślij! Będziesz miał to już „z głowy”, nie będą się kumulowały inne kolejne drobne obowiązki, które po nawarstwieniu się mogą nas przytłoczyć.


3. Napięcie wynikające z nowych obowiązków – poznaj 3 konkretne wskazówki jak sobie z nim radzić.

Nowe obowiązki, zmiany potraktuj jako wyzwanie – nie zagrożenie. Zastanów się, co możesz z tej sytuacji wyciągnąć.
Jeśli interpretujemy dane wydarzenie jako zagrożenie, wiąże się to z większym poczuciem lęku, strachu, niepokoju. Natomiast jeśli potraktujesz nową sytuację jako wyzwanie, wtedy poczujesz przypływ energii do działania, aby sprostać nowym obowiązkom. Otwierasz się na nowe, cenne doświadczenia.


Opis prelegenta

Psycholog, absolwentka psychologii stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wieloletni członek kół naukowych. Ukończyła Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykładowca i prelegent na konferencjach naukowych. Prowadzi warsztaty z zakresu psychoedukacji, udziela konsultacji w Instytucie Psychodietetyki „Przemiana”.
Instrukcja Przystosowania Stanowiska Pracy Zdalnej

Na potrzeby zaistniałej sytuacji przybywamy z gotowym rozwiązaniem w zakresie powszechnie rozchwytywanego tematu pracy zdalnej w trybie home office i przygotowania wygodnego miejsca do pracy online. Wielu z Was pyta: jak przygotować się do pracy zdalnej z domowego zacisza? Jak stworzyć idealne miejsce do pracy z komputerem w stosunku do panujących warunków mieszkaniowych?

Odpowiedzi znajdziecie w Instrukcji!

W prosty sposób omawiamy jak przygotować wygodne miejsce pracy online, dostosowując się do warunków lokalowych. Jak siedzieć aby było wygodnie przez 8 godzin pracy zdalnej, wykorzystując Twoje biurko, krzesło, stół do pracy. Jak zapobiegać dolegliwościom bólowym, tj. mięśniowo-szkieletowym i wiele więcej.

Przekazujemy najistotniejsze wskazówki dotyczące, m.in.:
 • pomieszczenia pracy
 • oświetlenia
 • stanowiska pracy, a w nim dobór właściwego biurka i krzesła
 • odległości od monitora ekranowego
 • pozycji ciała - tak aby była jak najbardziej zbliżona do naturalnej!
 • i oczywiście przerwy od pracy
Z naszą instrukcją przygotujesz się tak, aby Twoja pozycja była jak najbardziej zbliżona do naturalnej!


Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek dotyczących pracy zdalnej.


Regulamin przydziału środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Obowiązkiem pracodawcy jest nieodpłatne wyposażenie pracownika w środki ochrony indywidualnej oraz dostarczenie im odzieży i obuwia roboczego, które pozostają własnością pracodawcy.

W naszym sklepie znajdziecie gotowy regulamin wraz z tabelą przydziału oraz kartami ewidencji!
Instrukcja BHP przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym

Jest obowiązkowym, a zarazem jakże pomocnym dokumentem w zakresie przestrzegania przepisów i zasad BHP, m.in: dla wszystkich pracowników biura wykonujących zadania przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym. W dokumencie zostają opisane najważniejsze aspekty w zakresie bezpieczeństwa pracy przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym. Przede wszystkim znajdziecie informacje:

 • jakie powinno spełniać wymagania ergonomiczne
 • jak pracownik powinien się przygotować:
  • przed rozpoczęciem pracy
  • podczas jej wykonywania
  • po jej zakończeniu
  • co jest zabronione na stanowisku z monitorem ekranowym
  • postępowanie w sytuacjach awaryjnych


Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych rozwiązań? Więcej tutaj.


Instrukcja BHP na stanowisku pracy administracyjno-biurowej

Jest obowiązkowym, a zarazem jakże pomocnym dokumentem w zakresie przystosowania stanowiskach pracy administracyjno-biurowych jak i przestrzegania przepisów BHP wymaganych w każdym biurze. W dokumencie zostają opisane najważniejsze aspekty w zakresie bezpieczeństwa pracy w biurze. Niewiele osób wie, że praca siedzą to, tzw. wysiłek statyczny (jako jeden z zagrożeń występujących , który w dłuższej perspektywie wykonywania pracy jest nienaturalny dla naszego organizmu. Przede wszystkim znajdziecie informacje w zakresie stanowiska:

 • jakie powinno spełniać wymagania ergonomiczne
 • jak pracownik powinien się przygotować:
  • przed rozpoczęciem pracy
  • podczas jej wykonywania
  • po jej zakończeniu


Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych rozwiązań? Więcej tutaj.